instagrampinterestyoutube

Korale koloru… ?

pantone-color-of-the-year-2019-living-coral-banner-mobile

Już 20 rok z zrzędu PANTONE Color Institute ogłosił jaki kolor ich zdaniem będzie inspirował projektantów i designerów przez następne 12 miesięcy. Ten wyznacznik stylu wizualnego będzie z pewnością towarzyszył nam w elementach projektowania korporacyjnego, jakie tworzymy w Olender-Press.

Proces selekcji tego koloru wymaga od PANTONE bardzo wnikliwej analizy trendów, nie tylko w designie, ale też w kinematografii, produkcji, ekspozycjach sztuki, mody, popularnych kierunków podróżniczych, stylu życia i kondycji społeczno-ekonomicznej wszystkich nas.

Przez cały 2018 rok eksperci w ciszy i spokoju prowadzili analizy, żeby kilka dni temu ogłosić ich efekty. Drodzy czytelnicy — prezentujemy:

Living Coral — pełen energii i optymizmu kolor, a jednocześnie melancholijny, otacza odbiorcę ciepłem, zapewnia pożywkę dla ducha oraz stabilne wsparcie w chwiejnych czasach, które charakteryzują się ciągłą zmianą i brakiem równowagi.

Coraz częściej, w reakcji na bombardującą nas z każdej strony technologię i media społecznościowe, które jak implant weszły pod skórę każdego współczesnego człowieka, poszukujemy wciągających i autentycznych doświadczeń, które pozwalają budować bliskie więzi.

Angażująca natura LIVING CORAL’u zachęca do beztroski i lżejszego podejścia do życia. Symbolizuje naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i dążeń do realizacji radosnych marzeń, na których bazie powstają swawolne i ciekawe projekty graficzne.

Kolor roku 2019 reprezentuje fuzję współczesnego życia i otaczającego nas piękna natury. Emisja wizualna reprezentuje bardzo pożądane, znajome i energetyzujące aspekty koloru, którego źródłem jest natura. W swojej pełnej, fascynującej formie, występuje pod powierzchnią oceanów — przez co obcowanie z nim wymaga wysiłku i poświęcenia. W efekcie, wrażenie satysfakcji, jakie odczuwamy przy kontakcie z LIVING CORAL jest wzbogacone i wręcz wyniesione do stanu hipnotycznego.

Mamy nadzieję, że pozytywny przekaz koloru roku, będzie nam towarzyszył przy okazji prac graficznych, jakie realizujemy dla naszych klientów.

Share

0 Comments

Dodaj komentarz