instagrampinterestyoutube

Galeria Wzornictwa Polskiego

59998e94-6c7c-11e1-b568-0025b511229e

Design graficzny na potrzeby kampanii reklamowych to nasza codzienność – podczas pracy często czerpiemy inspiracje z ponadczasowego polskiego wzornictwa przemysłowego. Od jakiegoś czasu w Muzeum Narodowym w Warszawie możecie podziwiać stałą wystawę prezentującą dorobek polskich projektantów w XX i XXI wieku.

Wystawa koncentruje się na najbardziej ikonicznych i wpływowych projektach polskich artystów użytkowych – pośród eksponatów mamy zaprezentowane takie prace jak znaki i logotypy Ryszarda Bojara, Jerzego Słowikowskiego i Stefana Solika czy meblarskie majstersztyki Piotra Kuchcińskiego i Oskara Zięty.

Na wystawie możecie również podziwiać projekty Warsztatów Krakowskich, Spółdzielni Artystów “Ład”. Chronologicznie, kuratorzy prowadzą nas przez lata powojenne – czasy wielkiej odbudowy i socrealistycznych monumentalnych wizji – lata 90te, w trakcie których najprężniej i najbardziej odważnie rozwijał się polski dizajn – oraz współczesność, prezentując zyskujące coraz większy szacunek na świecie, projekty młodych grafików.

Więcej o wystawie dowiecie się pod adresem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Kuratoram wystawy są Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Anna Maga i Kaja Muszyńska.

Share

0 Comments

Dodaj komentarz